A PREMIER COMPETITION LAW BOUTIQUE

Hansberry Tomkiel

Kancelaria prawna
Kancelaria Hansberry Tomkiel specjalizuje się w prawie ochrony konkurencji i konsumentów. Wyróżnia nas zespół ekspertów świetnie znających rynki krajów Unii Europejskiej i USA z doświadczeniem akademickim, biznesowym i regulacyjnym zdobytym podczas wieloletniej praktyki w polskim Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Wydziale Antymonopolowym Departamentu Sprawiedliwości USA, a także w międzynarodowych korporacjach oraz cenionych kancelariach prawnych.

Zapewniamy najwyższy poziom usług uwzgledniający specyfikę prowadzonego biznesu i wynikające z niego indywidualne potrzeby naszych Klientów.

Kancelaria oferuje doradztwo oraz możliwość reprezentowania Klientów w sprawach z zakresu prawa ochrony konkurencji i ochrony konsumentów w Polsce, Brukseli oraz w Stanach Zjednoczonych. Współpracujemy zarówno z polskimi, jak i międzynarodowymi przedsiębiorcami oraz kancelariami prawnymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe podejście do każdej sprawy. We współpracy z Klientami, formułujemy nasze rekomendacje bazując na faktach, znajomości otoczenia regulacyjnego oraz analizach ekonomicznych. Wyróżnia nas świetna znajomość postępowań przed Prezesem UOKiK i ogromne doświadczenie w ich prowadzeniu, a także doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) oraz sądami innych instancji.

Niezależnie od branży, w której działają Klienci naszej Kancelarii (np.: energetyka, usługi finansowe, e-commerce, FMCG, telekomunikacja, usługi komunalne, produkcja), Hansberry Tomkiel świadczy pełen zakres usług. Zapewniamy przy tym najwyższy standard obsługi klienta, potwierdzony międzynarodowymi wyróżnieniami przyznanymi przez Chambers Europe Guide, Legal 500 i Global Competition Review.

 
 

Nasz zespół

 
Poprzedni/Previous Następny/Next
 

Nasza oferta

 
 

Artykuły

 
wrz
19
2022

Gdy do Twoich drzwi zapuka UOKiK
– poradnik dla przedsiębiorców.
Część 2 – Kontrola Prezesa UOKiK (3/4)

Zarówno Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Prezes UOKiK) przeprowadzającemu kontrolę, jak również kontrolującemu zależy na jak najszybszym zakończeniu działań kontrolnych. Sprawne jej przeprowadzenie zależy w dużej mierze od świadomości […]

więcej...
sie
22
2022

Z PERSPEKTYWY ODBIORCÓW: Konsument wczoraj i dziś. Gdzie jesteśmy jeśli chodzi o ochronę konsumentów na rynku energii i czy kiedyś było łatwiej chronić słabszych uczestników rynku?

1. Ochrona konkurencji i regulacja rynków energetycznych w interesie konsumentów Energetyka (podobnie jak inne sektory infrastrukturalne, np. telekomunikacja czy transport) jeszcze ćwierć wieku temu była uważana w całości za tzw. […]

więcej...
sie
08
2022

Gdy do Twoich drzwi zapuka UOKiK
– poradnik dla przedsiębiorców.
Część 2 – Kontrola Prezesa UOKiK (2/4)

Zarówno ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów[1] (uokk) jak również ustawa Prawo przedsiębiorców[2] określa zasady kontroli przeprowadzanej przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Prezes UOKiK). Czy w każdym przypadku […]

więcej...
lip
25
2022

Gdy do Twoich drzwi zapuka UOKiK
– poradnik dla przedsiębiorców.
Część 2 – Kontrola Prezesa UOKiK (1/4)

W toku postępowania administracyjnego prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Prezes UOKiK) na podstawie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów[1] może zostać przeprowadzona kontrola przedsiębiorcy a także związku […]

więcej...
 

Aktualności

 

THE LEGAL 500: COMPETITION LITIGATION COUNTRY COMPARATIVE GUIDE, W KTÓRYM PRAWNICY KANCELARII HANSBERRY TOMKIEL PRZYGOTOWALI ROZDZIAŁ DOTYCZĄCY POLSKI

2022-09-05

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się przewodnik The Legal 500: Competition Litigation Country Comparative Guide, w którym prawnicy kancelarii Hansberry Tomkiel przygotowali rozdział dotyczący Polski.

Celem tego przewodnika jest przedstawienie praktycznego przeglądu prawa i praktyki w odniesieniu do sporów z zakresu prawa konkurencji w różnych jurysdykcjach. Każdy rozdział tego przewodnika zawiera informacje o bieżących kwestiach mających wpływ na postępowanie sądowe i rozstrzyganie sporów w danym kraju oraz porusza takie tematy, jak roszczenia o odszkodowanie związane z naruszeniem prawa konkurencji, a także informacje na temat procesu sądowego oraz wszelkich nadchodzących zmian prawnych planowanych dla danego kraju. Całość publikacji natomiast dostępna jest pod linkiem: The Legal 500: Competition Litigation Country Comparative Guide.

 

NOWY NUMER INTERNETOWEGO KWARTALNIKA ANTYMONOPOLOWEGO I REGULACYJNEGO POD REDAKCJĄ NAUKOWĄ MEC. GRZEGORZA MATERNY

2022-07-01

Ukazał się „internetowy Kwartalnik Antymonopolowy i Regulacyjny” (nr 1/2022), którego redaktorem naukowym jest pracownik naszej kancelarii, mec. Grzegorz Materna. Ten numer iKAR-a poświęcony jest problematyce ochrony konkurencji na styku różnych dziedzin prawa. Autorem jednego z zawartych w nim tekstów (sprawozdania z seminarium INP PAN nt. trendów w orzecznictwie unijnym w sprawach nowych technologii) jest inny pracownik naszej kancelarii, p. Kamil Flis.

MAŁGORZATA KRASNODĘSBKA-TOMKIEL I GRZEGORZ MATERNA WSPÓŁAUTORAMI PUBLIKACJI JUBILEUSZOWEH URE

2022-04-28

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel i Grzegorz Materna z kancelarii Hansberry Tomkiel są współautorami publikacji jubileuszowej Urzędu Regulacji Energetyki pt. „„W drodze do bezpiecznej i czystej energii, czyli jak napisać rynek na nowo – 25 lat regulacji rynków energii w Polsce”, która ma swoją premierę w dniu dzisiejszym (28.04.2022 r.). Opracowany przez nich rozdział nosi tytuł „Z perspektywy odbiorców: Konsument wczoraj i dziś. Gdzie jesteśmy jeśli chodzi o ochronę konsumentów na rynku energii i czy kiedyś było łatwiej chronić słabszych uczestników rynku?”

MECENAS HANSBERRY-BIEGUNSKA WYSTĄPI PODCZAS KONFERENCJI PRIVATE ENFORCEMENT OF COMPETITION LAW W BRUKSELI

2022-02-27

Mecenas Hansberry-Bieguńska wystąpi w panelu zatytułowanym “Przegląd aktualności krajowych w sześciu kluczowych jurysdykcjach” na konferencji Informa Connect poświęconej prywatnemu egzekwowaniu prawa konkurencji, która odbędzie się w czwartek 31 marca w Brukseli. Oprócz mecenas Hansberry-Bieguńskiej, pozostałymi prelegentami panelu są:

Kim Dietzel, Partner, Herbert Smith Freehills

Thomas Funke, Partner, Osborne Clarke

Rick Cornelissen, Partner, Houthoff

Paul Hitchings, Managing Partner, Hitchings & Co

Rino Caiazzo, Founding Partner, Caiazzo Donnini Pappalardo & Associati